Kategórie
Hlavné jedlá

Tekvicové “ravioli” so šalviovým maslom

Pred týždňom som oslávila 26. narodeniny. Pre mnohých tento deň neznamená toľko čo pre mňa. Vždy som sa snažila v tento deň si dopriať veci, ktoré mám naozaj veľmi rada. Pre mňa to znamená najmä varenie, môcť si oddýchnuť a ísť si zacvičiť. Cvičenie pre mňa tento rok znamenalo najviac, keďže posledné mesiace som cvičiť tak pravidelne nevládala. Ďalšou mojou milovanou aktivitou je práve tvorenie receptov pre Vás. Veľmi sa teším, že za ten týždeň mám pre Vás nachystané tri nové recepty, samozrejme jesenné 🙂

Cukinu na štýl špagiet či halušiek som Vám ukázala už viac krát. No urobiť z nich ravioli ešte nie. A musím povedať, že toto využitie mi príde úplne najlepšie. Naplniť sa dajú čímkoľvek, žiaden špeciálny nástroj k ich príprave nepotrebujete a je to veľmi rýchle. To, že je to zdravšie a ľahšie na žalúdok než bežné cestoviny, rozoberať asi moc nemusím :).

Či ich naplníte sezónne tekvicou alebo cviklou, 4 druhmi syra, bryndzou či mäskom, je to úplne na Vás :). Budem rada, ak sa týmto receptom inšpirujete, a doma vykúzlite niečo ďalšie.

Tekvicové “ravioli” so šalviovým maslom

Ingrediencie: (pre 2 osoby)

 • 1 cukina
 • 250g tekvice hokkaido
 • 125g krémového kozieho syra/ricotty alebo pre bezmliečnu verziu 60g kešu*
 • soľ, korenie
 • štipka muškátového oriešku
 • 50g masla/ghee
 • asi 10lístkov čerstvej šalvie
 • olivový olej

Postup:

 1. Cukinu pozdĺžne našúpeme na pláty. Najlepšia je na to škrabka na zemiaky alebo mandolina.
 2. Tekvicu nakrájame na kocky a pečieme v rúre na 180-190°C na cca 25minút (do úplneho zmäknutia). Tekvicu necháme vychladnúť a pomocou vidličky alebo mixéra z nej urobíme pyré. Pridáme syr a dochutíme soľou, korením a muškátovým orieškom.
 3. Dva cukinové pláty preložíme cez seba cez stred (na kríž). Pomocou vrecka alebo dvoch lyžičiek do stredu dáme plnku. Postupne cez plnku preložíme časti cukiny. Otočíme, aby sa plnka zaistila. Takto vznikne “raviola” :).
 4. Postupne použijeme všetky pláty a plnku. Ravioli preložíme do zapekacej misy a pečieme na 180°C 10minút. Cukinu v žiadnom prípade nesolíme, pustila by vodu a to nechceme.
 5. Medzitým si rozohrejeme maslo a pridáme šalviu. Tú opečieme do chrumkava, osolíme a okoreníme. Ravioli vyberieme z rúry a zľahka ich opečieme na masle.
 6. Môžeme podávať 🙂
 7. * kešu namočíme na noc do vody. Zlejeme zbytok vody a dolejeme čerstvou tak, aby sme pomocou mixéra vymixovali krémový syr – spolu by mal mať cca 125g 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *