Kategórie
Hlavné jedlá Šaláty

Chrumkavý šalát s kačacími prsiami, mandľami a malinami

Okrem toho, že sa nám dnes konečne otvoril kurz zdravého pečenia, po dlhom čase som sa dostala k tomu aby som si pripravila naozaj fantastický obed a podelila sa s Vami o recept :).

S kačacími prsiami Vás tu spamujem už nejaké to obdobie, avšak dnes sú v kombinácií so šalátom a pečené trošku inak. Kačacia koža je predom pečená v rúre, čiže si pochútite na nej oveľa viac,  a kačacie prsia sú narezané “opačne”. Maliny, chrumkavé jabĺčko, skaramelizovaná cibuľka, mandle a malinový vinaigrette. Toto všetko v tomto kúzelnom šaláte s kačacími prsiami :).

Opäť v sladko-slanej kombinácií, ale nemôžem si jednoducho pomôcť, tieto veci mi chutia úplne najviac :). A keď sa pozriete na tie farby, určite Vám to pripomenie to krásne ročné obdobie, ktoré je pred nami :).

Prajem dobrú chuť.

Chrumkavý šalát s kačacími prsiami, mandľami a malinami

Ingrediencie: (na jednu porciu)

 • 1 kačacie prsia s kožou
 • hrsť šalátových listov
 • 1 červená cibuľa
 • 1/2 granny smith alebo iného kyslého jablka
 • pár čerstvých malín
 • hrsť nasekaných mandlí
 • malinový vinaigrette – hrsť rozpučených malín + soľ + korenie + 1 lyžica olivového oleja
 • soľ, korenie

Postup:

 1. Ako prvé si stiahneme kožu z kačacích pŕs. Tú osolíme, okoreníme a dáme piecť na suchý plech na 200°C. Po asi 30minútach si odlejeme z plechu masť a dáme ju na panvicu.
 2. Medzitým si kačacie prso umyjeme, osušíme, osolíme a okoreníme z oboch strán. Panvicu s masťou rozpálime a kačacie prso na nej z oboch strán zatiahneme – asi 2minúty z každej strany.
 3. Potom kačacie prsia pridáme do rúry ku koži a pečieme asi 8minút.
 4. Na zvyšku masti si skaramelizujeme nakrájanú cibuľku.
 5. Šalátové listy umyjeme, osušíme a položíme na servírovací tanier. Jablko si nakrájame na plátky a poukladáme na šalát spoločne s malinami.
 6. Na dressing si rozpučíme maliny (čerstvé alebo mrazené), prepasírujeme cez sitko a pridáme olej, soľ a korenie.
 7. Keď sa kačacie prsia dopečú, pred krájaním ich necháme chvíľku odstáť (asi 5minút). Mäsko si nakrájeme na tenké plátky a spolu s cibuľkou položíme  na tanier.
 8. Šalát ešte posypeme mandľami a nasekanou kačacou kožou, pridáme dressing a môžeme papať :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *