Kategórie
Sladkosti

Čokoládové fondue

Blíži sa Valentín a s ním aj naša možnosť pohrať sa s receptíkmi vhodnými práve na tento sviatok :). Osobne tento deň milujeme, keďže je to ďalšia príležitosť obdariť ľudí, ktorých máme rady.

Ako prvé sme si pripravili čokoládové fondue. Tento recept je asi to najjednoduchšie a najrýchlejšie prekvapenie, ktoré môžete pre niekoho pripraviť. Potrebujete len rôzne druhy ovocia a čokoládu. Keďže sme však nechceli, aby to bola naozaj až tak “trápne”, vyrobili sme si vlastnú, zdravšiu verziu :). Domácu čokoládu na fondue si jednoducho pripravíte z virgin kokosového oleja a raw kakaa. Prípadne ju osladíte medom alebo inou alternatívou.

Ako prvé sme si pripravili čokoládové fondue. Tento recept je asi to najjednoduchšie a najrýchlejšie prekvapenie, ktoré môžete pre niekoho pripraviť. Potrebujete len rôzne druhy ovocia a čokoládu. Keďže sme ale nechceli, aby to bolo naozaj až príliš jednoduché, pripravili sme vlastnú, zdravšiu verziu :). Domácu čokoládu na fondue si jednoducho pripravíte z virgin kokosového oleja a raw kakaa. Môžete ju osladiť medom, alebo inou alternatívou.

Čokoládové fondue

Ingrediencie:

  • ovocie (banán, mango, kiwi, jablko, brusnice, jahody…)
  • oriešky a kokos
  • 30g virgin kokosového oleja
  • 30g raw kakaa (alebo iného kvalitného kakaa)
  • 1 lyžička medu (nemusí byť)

Postup:

  1. Ovocie si nakrájame na malé kúsky a dáme do servírovacích misiek.
  2. Kokosový olej necháme rozpustiť, rozpúšťa sa už pri teplote 25°C, čiže ho stačí zahriať napríklad nad šálkou horúcej vody.
  3. Pridáme kakao a miešame kým nevznikne tekutá čokoláda. Môžeme pridať med.
  4. Podávame :).

Touto lahôdkou bezpochyby Vašu polovičku potešíte :). A keď nie polovičku, aspoň seba ;).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *