Kategórie
Sladkosti

Čokoládovo-smotanový krém s lieskovcovým maslom

Je naozaj neuveriteľné, že tak málo ingrediencií dokázalo vytvoriť niečo tak lahodné a mňamkové :). Smotanový jogurt, kvalitná čokoláda, lieskovce a kokosový cukor. To je celé tajomstvo skrývajúce sa za týmto krásnym dezertom.

Lahodne jemný čokoládový krém, ktorý vďaka jogurtu chutí sviežo a ľahko, ale zároveň si zanecháva intenzívne čokoládovú chuť :). A vďaka kombinácií s lieskovcami máte pocit, že papáte čosi s nutellou.

Čokoládovo-smotanový krém s lieskovcovým maslom

Ingrediencie: (pre 4 osoby)

  • 320g bieleho smotanového jogurtu Zvolenský
  • 120g kvalitnej horkej čokolády
  • 50g pražených lieskovcov (lieskovcového masla) – 7-10 minút na 200°C
  • 15g kokosového cukru
  • med/lieskovcový olej – môže/nemusí

Postup:

  1. Vo vodnom kúpeli si pomaly roztopíme čokoládu. Ak chceme/máme možnosť, do čokolády pridáme 1 lyžicu lieskovcového oleja alebo medu na osladenie.
  2. Keď sa čokoláda roztopí, vrátime si misku na stól a pridáme do nej lyžicu jogurtu a poriadne premiešame. Takto postupne pridávame jogurt a vždy poriadne premiešame :). Po chvíľke nám vznikne lahodný krém, ktorý naservírujeme do misiek a dáme do chladničky.
  3. Lieskovcové maslo si jednoducho pripravíme pomocou  kuchynského robota alebo malé množstvo sa dá pripraviť v kávovom mlynčeku (takomto). Dosladíme kokosovým cukrom, polejeme ním čokoládový krém a môžeme podávať.
  4. Misky dozdobíme bylinkami, kvetmi a nasekanými lieskovcami.
  5. Dobrú chuť :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *