Kategórie
Recepty

Jahodové millefoglie

Minulý víkend som takéto milefoglie piekla na hrade, a musím povedať, bol to neskutočný pocit :).. Pripravovať takého mňamky pred kopou ľudí.. na krásnom mieste .. bol to jednoducho pocit, ktorý sa ťažko slovami popisuje. A keď som ešte videla, že koláčik chutil.. no nádhera O:-).

O tento receptík sa však chcem podeliť aj na tomto blogu, tak dúfam, že sa Vám bude páčiť a niečo s ním doma vymyslíte. Recept na základné cesto, ktoré je vhodné aj na rôzne torty či linecké koliečka, je naozaj jednoduchý. V podstate sa skladá iba z 3 hlavných zločiek. Orechy, kokosový cukor a zlaté ľanové semiačko vo forme vegánskeho vajíčka :).

Cesto je prekladané kokosovou smotanou a čerstvými jahodami, preliaty troškou bazového sirupu <3.

Ingrediencie:

 • 100g najemno pomletých mandlí (kešu, lieskových orieškov alebo ich mix)
 • 50g kokosového cukru
 • 10g zlatého ľanového semiačka
 • 20 – 30g vody
 • štipka soli a vanilky
 • kokosová múka na ľahšie spracovanie cesta
 • kokosová smotana – napr. táto, čerstvé jahody a domáci bazový sirup (alebo jednoduchšia verzia, ktorú som ukázovala na hrade – do agáve nektáru dáte vyluhovať bazové kvety na 2-3dni)

Postup:

 1.  Zlaté ľanové semiačko si pomelieme na jemnú múčku a v miske ho premiešame s vodou. Takto nám vznikne vegánske vajíčko, ktoré nám krásne spojí ostatné ingrediencie.
 2. Vo väčšej miske si premiešame mleté orechy, kokosový cukor, štipku soli a poprípade aj vanilku.
 3. Do tejto zmesi pridáme “vajíčko” a spracujeme na tuhé cesto. Ak sa nám zdá cesto príliš lepkavé, pridáme doň trošku kokosovej múky. *chceme aby sa dalo cesto vyvalkať valčekom
 4. Čistú dosku si posypeme kokosovou múkou a cesto na nej rozválkame na hrúbku 3mm. Narežeme si malé obdĺžničky, ktoré poukladáme na papier na pečenie.
 5. Pečieme na 190°C 8-10minút. Keksíky necháme úplne vychladnúť. *po vybratí sa Vám môžu zdať ešte mäkké, ale nebojte, oni ochladnutím stvrdnú 🙂
 6. Na keksík dáme jahody, kokosovú smotanu a trošku sa pohráme, aby náš výsledný dezert vyzeral čo najlepšie :). Na záver ho môžeme poliať bazovým sirupom.
 7. Dobrú chuť.

– toto cesto sa dá samozrejme použiť na rôzne spôsoby, a ja Vám časom ukážem ďalšie jeho variácie 🙂

Na záver len to, že som veľmi rada, že vďaka Masterchefovi sa človek dostane aj na také krásne podujatie ako je Slovak Food Festival :). Dúfam, že si takéto čosi zopakujem, a príležitostí ako pre Vás čosi pripraviť a niečo Vás naučiť bude čím ďalej tým viac..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *