Kategórie
Sladkosti

Parížske rožky (paleo, vegan)

Tento receptík ma napadol už po minuloročných Vianociach, avšak až teraz nastalo to správne obdobie na jeho realizáciu.. 🙂 Parížske rožky, vizuálne totožné s klasickými, avšak z brutálne skvelých ingrediencií! A výsledok? Nuž musím Vám povedať, som s nimi nad mieru spokojná :)!

Základ je z vlašských orechov, datlí a quinoových vločiek.. Parížska šľahačka z čokolády a kokosového mlieka. Áno, tak jednoducho sa dá pripraviť parížska šľahačka :). A na záver poleva z čokolády a virgin kokosového oleja. No nádhera, čo poviete? 🙂

A tá chuť je úplne fantastická. Presne z takýchto receptov mám najväčšiu radosť.. 🙂 Jednoduchou zámenou ingrediencií získate zdravú verziu obľúbenej klasiky.

Parížske rožky

Ingrediencie: (na cca 15rožkov)

 • 100g vlašských orechov
 • 100g čerstvých datlí ( alebo 60g sušených namočených na noc vo vode)
 • 100g mandlí/quinoových alebo iných vločiek (amarant, pšeno, pohánka, ..)
 • asi 2 lyžice vody
 • štipka vanilky (nemusí byť)
 • 100g čokolády + 50g čokolády
 • 100ml kokosového mlieka (my používame aspoň s 60% podielom kokosu – asi 18%tuku)
 • 1 lyžica kokosového oleja

Postup:

 1. Orechy, vločky, datle a vodu spracujeme pomocou kuchynského robota na hustú hmotu. Rukami alebo pomocou cukrárskeho vrecka formujeme rohlíky s hrúbkou asi 0.5cm.
 2. Pečieme/Sušíme 30minút na 140°C. Upečené rohlíky necháme úplne vychladnúť.
 3. Medzitým si zohrejeme kokosové mlieko, ktorým zalejeme nalámanú čokoládu. Premiešame a čokoládový krém necháme 30minút chladiť.
 4. Následne krém vyšľaháme mixérom na čokoládovú šľahačku (použíjeme čo najrýchlejšie otáčky a šľaháme aspoň 3minúty). Naozaj to funguje!
 5. Pomocou cukrárskeho vrecka a vhodnej špičky navrstvíme šľahačku na rohlíky.
 6. Necháme vychladiť aspoň 20minút.
 7. Roztopíme si 50g čokolády s kokosovým olejom – tak aby bola poleva rozpustená, ale nie horúca. Rozhlíky do polevy namočíme, necháme odkvapkať a parížsky rožok je na svete. Vychladíme a podávame :).
 8. Aké jednoduché, však? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *